Tvářenka Zao, odstín 322

Tvářenka Zao, odstín 322

Už je to doba, co jsem si koupila tuhle tvářenku. Nejlepší na tom je, že mi přijde, že v podstatě neubývá. Takže se po opravdu dlouhodobém testování pustíme do recenze, oujé! Čeká to tady na mě už fakt dlouho.

Nejprve začnu věcmi, které mě na tvářence zaujaly už před samotným nákupem.. Nejprve mě do očí ťukl krásný bambusový obal, ale co mě zaujalo víc, je fakt, že pokud chcete ušetřit, koupíte si celou tvářenku jen jednou, a po vyplýtvání stačí dokoupit jen náplň. Bambus něco vydrží, takže je to příjemná varianta, protože co si budeme povídat, tahle tvářenka patří k těm dražším. Pro představu – celá tvářenka s bambusovým obalem stojí 522 Kč, ale náplň samotná stojí jen 301 Kč (ceny z biooo.cz), což znamená, že při každé další koupi ušetříte dvě kila. Ano, je to dražší, ale jak už jsem avizovala na začátku, tvářenka vydrží extra dlouho. Já už ji mám pět měsíců, ale v porovnání s ostatními mi přijde, jak kdybych ji měla měsíc.. Prostě, co se množství týče, vypadá téměř nepoužitě!

Složení je čistě přírodní a kosmetika má samozřejmě HCS certifikát (Leaping Bunny logo), jinak bych ji tady nerecenzovala. Možný alergen je alkohol, takže kdo s tím máte problémy, dejte si na to pozor. V popisu na Biooo to sice najdete, ale na samotné tvářence už jsem tohle upozornění nenašla, což je podle mě škoda. Nechtěla bych si za víc než pět stovek koupit tvářenku, kterou pak nemůžu používat… Naštěstí alergik nejsem.

Další co mě zaujalo, tvářenka hrozně příjemně voní. Ano, jsem takový blázen, že očuchávám tvářenky. Nicméně jsem u nich zvyklá, že vůni nemají, zatímco tahle voní nádherně. Ne nijak výrazně, nepraští vás to do nosu, ale je to příjemná slabší nasládlá vůně, kterou nedokážu sice identifikovat, ale snad to voní lehce po broskvích?! Co se konzistence týče, tak je to klasická pudrovka, hodně stlačená. Po pár měsících (a samozřejmě po pár upadnutích), se mi lehce rozpraskala, ale na rozdíl od jiných, které jsem zkoušela, se nerozpadla úplně a při používání to ničemu nebrání.

Používat byste měli se zkoseným štětcem, nebo se štětcem kabuki – něco na ten způsob mám já a funguje moc dobře. Tvářenka je relativně výrazná, stačí jí použít jen trošičku, ale nebije to do očí, je to spíš taková přirozená barva, alespoň tenhle odstín. Upřímně to vypadá, jak když se lehounce červenám na správných místech a v podstatě to za mě udělá půl práce při flirtování.

No a na závěr odličování – odličování jde super snadno, ať už jakýmkoliv odličovačem, nebo dokonce jen mýdlem a po pár hodinách stačí jen obyčejná voda. K tomu se váže jediná nevýhoda, a sice, že tvářenka nevydrží na obličeji úplně dlouho. Já ji teda používám jen trošku, žádné velké množství, pak je to asi jiné, ale vydrží mi zpravidla cca 3 hodiny a pak jdu přemalovat. Na druhou stranu, když ji zafixujete nějakým dlouhotrvajícím transparentním pudrem, tak vydrží, takže je to v podstatě jen taková drobnost 🙂

Shrnutí a hodnocení v bodech

Poměr cena/výkon: Za mě good, vzhledem k tomu, že to jedno balení vydrží fakt dlouho + vypadá krásně přirozeně. Při vyplýtvání se dá dokoupit jen náplň.

Vůně: U tvářenky to sice není potřeba, ale hrozně hezky voní – nasládle a asi po broskvích.

Odličování: Super easy. Stačí mýdlo, nebo voda, ale samozřejmě odličovač funguje taky.

Výdrž: Bohužel slabší, dá se ale zafixovat transparentním pudrem a pak vydrží.

Celkový dojem: Já jsem spokojená. Sice je to dražší tvářenka, ale udělá svoje. Vypadá přirozeně (pokud to teda nepřeženete), nanáší se jednoduše, odličuje se taky snadno a jako bonus hezky voní. A jak už jsem říkala, jedno balení vydrží fakt dlouho. Menší nevýhoda je, že po pár pádech mi trošku popraskala, ale na druhou stranu většina tvářenek se rozpadne úplně, takže no a co, při používání to nijak nevadí.

Další články