Třífázové odličování se sedmikráskovou Manufakturou

Třífázové odličování se sedmikráskovou Manufakturou

Můj život jede docela v etapách, a to se týká i líčení. Na základce to byly nonstop černé linky, pak přišlo období, kdy jsem se nemalovala vůbec, pak zase jiné, kdy jsem každé ráno strávila půl hodiny v koupelně, abych se nalíčila přesně jako Zoey Sugg, pak jsem se zas nemalovala vůbec a teď se maluju tak nějak podle nálady. Buď se nenamaluju vůbec, nebo jen decentně – makeup, tvářenka, rozjasňovač, obočí a jde se. No a když se chci jó namalovat přidám super tmavou rtěnku. Ať už jsem ale byla v jakékoliv fázi, na jednu věc jsem hodně kašlala – odličování. Ne, že bych to nikdy nedělala, jen mě to dost nebavilo, a tak jsem se k tomu dokopala jen zřídka. Poslední rok jsem o sebe ale začala pečovat a odlíčení už je pro mě samozřejmostí. Dneska si dáme recenzi na sedmikráskovou odličovací sadu, kterou teď používám pokaždé, když se namaluju.

Sedmikráskové odličování probíhá ve třech krocích

  1. Krok jedna: Jemné odličovací mléko

Nejdřív sundám většinu make-upu odličovacím mlékem. Použití je jednoduché – nanesete na vatový ubrousek a setřete. Odličovací mléko je příjemné, neagresivní a očividně vytvořené i pro super jemnou pleť, nikde nic nesvědí, nepálí, make-up se stírá dost snadno. Obvykle použiju 1-2 ubrousky s tím, že když mám výraznou rtěnku tak tři. Odličuje suprově – fakt sundám skoro všechno, co si na obličej napatlám a byla jsem překvapená, jak snadno s tím setřu dlouhotrvající rtěnky. Z rtěnek používám Jordanu, která jde fakt hodně těžko dolů, plus po ní dost vysychají rty, ale sedmikráska si s ní poradí jak lusknutím prstu. Mléko je dost vláčné, nevysušuje a pokožka zůstává příjemně jemná.

  1. Krok dva: Jemná odličovací emulze na oči a obličej

Když mám první krok za sebou, použiju ještě odličovací emulzi. Ta je hodně mastná a díky tomu sundá nečistoty, s kterými si mléko neporadí. Pokožku nechává hodně promaštěnou, na druhou stranu se to rychle vsákne a jako hydratace to slouží skvěle. Používám ji vždycky, ale největší službu prokáže právě po dlouhotrvajících rtěnkách, mléko sice rty odlíčí perfektně, ale právě emulze pomůže při jejich re-hydrataci, jinými slovy se postará o to, že nemám pak pusu seschlou, jak kdybych strávila dva týdny na poušti (ano, tak „kvalitní“ ta rtěnka je).  Celkově je pak kůže mastná a strašně příjemná na dotek.

  1. Krok tři: Zklidňující pleťová voda

Na závěr už se jenom rozmazluju. Zklidňující pleťová voda je právě ten produkt, kvůli kterému se nezapomenu odlíčit, vždycky se těším, až ji použiju. Pokud vám ještě někde nějaké nečistoty zůstaly, voda je snadno očistí, její hlavní výhoda je ale v tom, jaký po sobě zanechává pocit. Já mám po jejím použití vždycky pocit, že je pleť hrozně jemňounká, lehká, čistá… připravená na spaní.

Kdysi dávno jsem používala krém na noc od Chanelu, který byl sice boží, ale jednak nemají certifikát, a jednak stál asi dvojku za nějakých 50 g, takže fakt drahá sranda, která mi za to dneska nestojí – ale! Tyhle tři produkty krém nádherně zasuplují, fakt mám po jejich použití úplně stejný pocit luxusně opečovávané pleti, a navíc stojí zlomek toho, co ten krém. Celkem vychází tyhle produkty na nějakých cca 500 Kč a je toho asi 4x tolik, takže úspora je obrovská.

Pokud bych to měla shrnout, tak je to další sérka produktů od Manufaktury, kterou chcete. Poměr cena-výkon je neuvěřitelný, osobně bych byla ochotná za to zaplatit i daleko více. Tahle sérka je pro mě dalším potvrzením, že kvalitní, veganská a netestovaná kosmetika nemusí stát majlant a i přes to se vyrovná kvalitním konvenčním značkám.

Další články