TOP 10 výhod cvičení jógy

TOP 10 výhod cvičení jógy

Pokud stále hledáte něco, co změní váš život, tělo i mysl, pak je jóga tou správnou volbou.  Jóga vám pomůže od hubnutí, až po krásnou pleť a zdravou mysl. Jóga není jen o cvičení, je to životný styl. Magazín 2K pro vás připravil TOP 10 výhod jógy.

1. Ztráta tuku

Jóga je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak spalovat tuky. Cvičení jógy není jen o spalování kalorií, ale donutí vás také lépe se starat o vaše tělo, takže začnete lépe a zdravěji jíst. Jóga navíc snižuje v těle hormon kortizol (hormon stresu).

2. Čistá pleť

Cvičením jógy zrychlíte krevní oběh, tudíž se vám lépe okysličí krev, což vám pomůže lépe dosáhnout krásné a čisté pleti. Jóga zklidňuje mysl a pomáhá vás zbavit stresu, který se samozřejmě odráží na obličeji a kůži. Duševní klid má velmi důležitou roli v životě.

3. Zbavuje napětí

Jóga není dobrá jen proto, aby vám seděly dobře vaše oblíbené šaty, ale je to i skvělý způsob, jak zmírnit příznaky úzkosti. Pravidelné cvičení vám pomůže dosáhnout meditativního stavu mysli, zmírnit příznaky stresu, napětí a nespavosti. Tak zavřete oči a soustřeďte se na váš dech.

4. Vnitřní mír

Řízené dýchání a meditace jsou nejdůležitější výhody jógy. Existuje mnoho póz a cviků, které vám pomohou uklidnit vaši mysl a zlepšit zdraví. Ale není to jen o cvičení, je to hlavně o tom, jak se cítíte po něm.

5. Posílení imunity

Pravidelné cvičení není prospěšné jen z vnější strany, ale taky uvnitř vašeho těla. Jóga vám pomůže posílit váš imunitní systém. Zlepší se váš spánek, což vám dodá více energie, a tak vaše tělo bude odolenšjí vůči škodlivým vnějším vlivům.

6. Lepší spánek

Když spíte vaše tělo se regeneruje a odstraňuje z těla toxiny. Nebudete-li mít dobrý noční spánek, vaše šance na předčasné stárnutí se zvýší. Jóga vám pomůže zklidnit mysl, uvolnit se, tudíž i zkvalitnit váš spánek.

7. Zbavuje migrén

Trpíte-li migrénami, měly byste určitě zkusit jógu. Studie dokazují, že pokud budete několik měsíců pravidelně cvičit jógu, sníží se vaše bolesti hlavy na minimu. To je dobré vědět, ne?

8. Zvýšení sexuální výkonnosti

Jedna z nejlepších výhod jógy je, že vám také pomůže zvýšit sexuální výkonnost. Cvičení jógy může zlepšit sexuální touhy, výkon a spokojenost pro oba, muže i ženu. Jak? Při cvičení se zrychluje krevní oběh a ten je při sexu velmi důležitý.

9. Zlepšuje vztahy

Jóga napomáhá cítit se klidný, uvolněný a spokojený, díky tomu se budete umět lépe vypořádat se vztahovými problémy. A porozumíte více lidem, které milujete. Šířením pozitivní energie učiníte lidi okolo sebe šťastnějšími.

10. Dodává energii

Chcete být plné energie a svěží každý den, a to i po dlouhé pracovní době? Jóga je odpověď! Mnoho póz a cviků z jóg vám dodá více energie. Jen se snažte jógu praktikovat každý den několik minut. Výsledky se brzy dostaví!

Tak co, jdete do toho se mnou?

Další články