Manufaktura – jarní limitovaná edice Viola (fialka)

Manufaktura – jarní limitovaná edice Viola (fialka)

Máme tu další jarní limitku od Manufaktury, tentokrát fialkovou. Pokud mě už nějakou dobu sledujete, tak víte, že z předchozí sedmikráskové jsem byla fakt paf. Ani letos tomu není jinak, Manufaktura je prostě skvělá značka a já si z těch jejich vůní pravidelně sedám na zadek. V letošní jarní limitce jsou vegan tyhle produkty: šampon a sprchový gel, krém na ruce, pleťová voda, tuhé mýdlo a fialkový sirup (ten jsem do kosmetiky nezařadila, ale určitě se tu ještě objeví v nějakém receptu) – no prostě všechno kromě balzámu na rty. Celou limitku provází nádherná vůně fialek, která se sice produkt od produktu lehounce liší (bylo by divný, kdyby sirup voněl jako mýdlo, že jo?), ale koupelnu vám provoní naprosto luxusně.

Manufaktura – Sprchový gel a šampon s fialkou a mandlovým olejem

Sprcháč a šampon v jednom, to chceš. Já ho teda upřímně používám jenom na ty vlasy, protože hrozně hezky voní a na tělo mám tuhé mýdlo, takže tenhle produkt šetřím, ale samozřejmě jsem to aspoň dvakrát vyzkoušela i na tělo. Jedno je jistý, jakmile ho použijete, máte koupelnu provoněnou minimálně na půl hodiny. Voní naprosto neskutečně, vůně je sladká, ale ne přeslazená. Na druhou stranu, zatímco koupelnu ovoní na relativně dlouho, z kůže moc dlouho cítit není, a to je škoda. Pokud si s ním ale budete mýt vlasy, tak to je jiná! Fakt musím říct, že při každém lehčím závanu větříku jsem ze sebe tu fialku cítila ještě několik hodin. A pak jsem to navíc podpořila pleťovou vodou, ale o tom níže.

Co se vlasů týče, tak po umytí je sice nebudete mít hebounké jak po použití kondicionéru, ale s ostatními přírodními šampony se to nedá srovnat. Vlasy jsou jemné, neztrácí objem, jdou snadno rozčesat a po tomhle šamponu nepoužívám kondicionéry vůbec, protože zkrátka nejsou potřeba. Zatím ho používám 14 dní a nevím, jestli je to tím šamponem, nebo třeba tím, že si teď při česání netrhám tolik vlasy, ale normálně mám na čele bejby ofinu. Nechci všechno přisuzovat šamponu, třeba to není tím, ale nic jiného jsem v poslední době neměnila. Schválně mi dejte vědět, jestli jste si všimli podobných účinků, docela by mě to zajímalo.

Manufaktura – Tuhé mýdlo

Pokud vás u sprcháče mrzí, že vůně na kůži nevydrží, sáhněte po tuhém mýdle. Vůně nezůstane, pravda, tak silná jako při mytí, ale jemný nádech fialek vám vydrží třeba půl dne. Přes den to asi tolik neucítíte, ale dejte si večer vanu, umyjte se tímhle mýdlem a budete mít fialkové sny až do rána. Mýdlo jsem před použitím prubla i ve skříni a musím říct, že kdybych si nechtěla šetřit sprcháč, tak už ho odtamtud nevyndám. Jako to oblečení jak voní? Nádhera! Asi si pořídím ještě jedno, které půjde fakt jen do skříně.

Co mě příjemně překvapilo je velikost mýdla. Oproti těm, které používám já je asi dvojnásobné, oproti klasickým tuhým mýdlům už to sice takový rozdíl není, ale i tak je prostě větší. Prvních pár umytí mi pořád padalo z ruky, ale to je holt daň za to, že za své peníze dostanete adekvátní množství produktu, nebo teda spíš ještě o kus víc.

Manufaktura – Hydratační a revitalizující pleťová voda

Můj největší oblíbenec z téhle řady. Nejenom, že je to příjemná pleťová voda, ale používám ji i jako body spray a taky si teď místo voňavky stříkám do vlasů tohle. Slibuju, že když lehce zavane vítr, nebo pohodíte hlavou, tak se vůně uvolní, znova a znova a znova. Celý den vám to určitě nevydrží, ale pár hodin jo. Když nejdu na lehko a mám kabelku, tak si beru pleťovku s sebou, a když je příležitost, tak si ještě do vlasů trochu přistříknu a zas mám několik hodin klid. Já vím, že k tomu tenhle produkt určenej není, ale pokud máte vůni fialek rádi (upřímně – já jsem ani nevěděla jak moc, dokud jsem doma neměla tuhle sérku), tak si to stejně časem neodpustíte.

No ale vraťme se k pleti, na kterou je produkt vymyšlený, to jsem samozřejmě ozkoušela taky. Je příjemná, osvěžující, lehounce chladivá, skvělá na dočištění pleti, nebo čistě na probrání, pokud jste třeba unavení. Já jsem nikdy s kůží vyloženě problémy neměla, věřím, že nejvíc se na kůži stejně podepíše vyvážená strava a vitamin B, každopádně tahle pleťovka mi ji rozhodně zjemnila ještě o další stupeň. Takže pokud chcete (a kdo by nechtěl) hladkou pleť, tak ji určitě vyzkoušejte. To, že ji můžete navíc použít díky vůni i na jiné účely, už je jen takový příjemný bonus.

Manufaktura – Krém na ruce

Poslední položka – krém na ruce. Jak už to u mě bývá, když mi něco voní, je mi úplně jedno na co je to určený, takže jo, tuhle malou potvoru používám na celé tělo. A nemůžu si stěžovat. Kromě vůně má i řadu dalších výhod – kůže zůstává fakt příjemně promaštěná, ale zároveň to není tak mastný, abyste měli kůži lepkavou nebo se vám udělaly nedejbože fleky na oblečení (i takové krémy existují).

Co se rukou týče – nemívám problémy se záděrkami apod., ale kůži na rukou mám fakt suchou, v podstatě nonstop. Teď už to bylo lepší, ale jak se zase ochladilo, tak jsme zpět na začátku a ruce se mi loupou (jo, je to hnus, vím). Dvě nebo tři natření krémem a jsem zase v pohodě, dokonce už ani ty oloupaný kousky nejsou vidět. Na zbytku těla mám kůži ok (vysvětlete mi to někdo prosím vás), takže tam je to fakt spíš kvůli vůni a samozřejmě, aby mi hebká vydržela. A co mě zaujalo nejvíc je, že mi kamarádka chválila, že mám hrozně hebkou kůži na kolenou – ano, zní to divně, ale fakt to bylo naprosto nevinný. Takže pokud se chcete před kamarádkama blejsknout, namažte si na kolena tohle.

To je ode mne k fialkové kosmetice všechno, vím, že ten článek je celej strašně pozitivní, ale fakt nemám co vytknout. Manufaktura je prostě srdcovka a má to svůj důvod. A já už fakt musím vyzkoušet tu růžovou sérii, protože když jsem furt tak paf z vůní, který normálně nepoužívám (a sedmikrásky jsem ani neznala), tak co teprve, až se dostanu ke svý nejoblíbenější vůni vůbec. To si pak asi procvičíme superlativa ve velkým.

Další články