Lush – můj oblíbený fialkový šampon Daddy-O

Lush – můj oblíbený fialkový šampon Daddy-O

Nějak nechápu, jak je možné, že tady recenze na tenhle šampon není už dávno, používám ho totiž už nějaký ten pátek. Asi jsem na ní zapomněla. Nevadí, dám to sem teď. Na začátku hned zdůrazňuju, že ano, Lush nemá HCS certifikát a vím o tom, nicméně kosmetiku i tak považuju za netestovanou a kupuju jí. A teď už hurá k šamponu samotnému.

Daddy-O je šampon primárně určený pro blondýnky, nicméně používám ho i já, s barvenými červenými vlasy a jsem mega spokojená. Na blondýnky bude mít ještě jeden efekt navíc, který já nedocením, a sice že vlasy vyčistí od nažloutlých odstínů a barva zůstane krásně chladná až stříbrná. Všechny ostatní benefity si ale užijete, ať je vaše barva vlasů jakákoliv.

Jak u Lushe bývá zvykem, šampon neskutečně krásně voní <3 Daddy-O je první fialková kosmetika, kterou jsem kdy měla, takže podle ní soudím i všechny ostatní fialkové vůně kosmetiky. Fialková vůně je v obalu hodně intenzivní a výrazná, nicméně díky tomu pak vydrží dlouho ve vlasech. Od té doby, co nekouřím mi vydrží tahle vůně ve vlasech klidně i den, dva… i zpátky v čase, kdy jsem ale ještě kouřila, několik hodin vydržela, takže když jsem si umyla vlasy ráno, pořád jsem (jakž takž) hezky voněla 🙂 Jinak má šampon výrazně fialovou barvu a vždycky když ho smývám, tak z toho teče světle fialová voda, ale na odstín, jiných než blonďatých vlasů, to vliv nemá.

Konzistence klasická šamponová, pěkně pění a na jedno použití stačí malinko, já mám vlasy teď lehce pod ramena, myju si je téměř každý den a balení 250 ml mi vydrží nějaké 3-5 měsíců, takže jestli vám to přijde drahé, tak jako jo, je dražší než klasická drogérka, ale cena za jedno umytí vychází na nějaké 2 Kč, takže to zas taková pálka taky není. Kór když vezmu v potaz kvalitu – Lush prodává luxusní přírodní kosmetiku, do které se ty peníze prostě vyplatí vrazit. Sice u tohodle šamponu chvíli trvá, než se to na vlasech projeví, ale po nějakých 14 dnech už jsou vlasy viditělně kvalitnější, jdou dobře rozčesávat a při spaní se nezacuchávaj.

Já ho teď pár týdnů používám fakt pravidelně, předtím jsem ho používala víceméně jednorázově, když jsem chtěla vlasům dopřát něco kvalitního, ale teď chci schválně spotřebovat celé tohle balení v kuse, bez zásahu jiného šamponu, protože to fakt vypadá, že mi to vlasy dost probere a oživí. Přijdou mi po těch pár týdnech na zdravější, pevnější, a to jak na dotek, tak na pohled. Nečekejte výsledek jak z reklamy na lak na vlasy, ale fakt se o chlup víc lesknou a skoro bych řekla, že se míň třepí, ale to pořádně ukážou až měsíce si myslím.

Jediné co, tak jsem nezaznamenala žádný rozdíl v koříncích vlasů, sice to hezky opečovává konečky, ale vlasy pořád vypadávají docela ve velkém 🙁 Na to teď hledám nějakou jinou „léčbu“ (a ano béčka mám dost), takže to dám ještě vědět, pokud se mi něco podaří objevit.

Takže shrnutí?

  • Poměr cena/výkon bomba
  • Úžasná vůně, která vydrží ve vlasech ještě dlouho po umytí
  • Pěkně pění, stačí málo, vydrží dlouho
  • Vlasy vypadají zdravější a míň se cuchají
  • Vhodný pro dlouhodobé používání

Pokud máte blonďaté vlasy, nejen že budou vypadat zdravější, ale odstín nebudete mít do žluta a vlasy budou hezky bílé/stříbrné. Ozkoušeno na kamarádce 😉

Pokud máte vlasy barvené, tak šampon určitě vyzkoušejte, používejte ho ale pravidelně a nemíchejte s jinými šampony – vlasy se vám trochu vyspraví, ožijou, budou se méně cuchat a lépe rozčesávat.

Lidem s přírodními vlasy bohužel neporadím, protože to na ničem ozkoušené nemám, klidně napište do komentářů.

Další články