Léto v plném proudu – opalovací krém & vlhčené ubrousky

Léto v plném proudu – opalovací krém & vlhčené ubrousky

La Saponaria Italia je přesně ta značka, která nemá HCS certifikát, ale netestuje – má italskou verzi tohoto certifikátu, která je stejně jako HCS přísně kontrolovaná, včetně nezávislých auditů. Vyzkoušela jsem od nich už několik produktů a můžu říct, že jsem hrozně ráda, že jsem tuhle značku objevila, protože jejich produkty jsou super a mohla jsem vyzkoušet věci, které jsem u jiných značek nenašla. Mimochodem tahle značka vyrábí také kosmetiku pro pejsky 😉 Ale dost řečí, jdeme na produkty.

Opalovací krém

Z opalovacího krému mám hroznou radost, protože je to první veganský a netestovaný opalovák, který jsem našla/měla a rozhodně nehodlám měnit. Vzala jsem si faktor 30, protože mi to přijde jako takový zlatý střed, ale mají i 15 nebo 50, takže si vybere každý 🙂 V krému nenajdete barviva, parfémy, parabeny nebo palmový olej. Už jsem x-krát četla, že vegani používají místo opalovacích krémů mrkev, takže ti z vás, kteří to tak mají, si tenhle krém obzvlášť užijou, protože obsahuje extrakt z mrkve.

Opalovací krém se dobře roztíral, a nemusíte to s množstvím nijak přehánět. Potěšilo, že nenechává bílou vrstvu, ale jen příjemně mastnou pokožku. Co je naprosto boží, je voděodolnost. Pokud se půjdete koupat namazaní, nezůstanou po vás ve vodě mastné fleky a krém vydrží na pokožce hned několikero koupání, nemusíte se teda mazat každou hodinu, což ušetří hodně času i peněz. Voděodolnost si sami hned po prvním vyzkoušení ověříte, protože když vylezete z vody, na dotek sami poznáte, že pokožka je stále prokrémovaná. Do města jsem tenhle opalovací krém nevyzkoušela, ale na koupání je fakt úžasný.

Shrnutí v bodech

Poměr cena/výkon: Krém patří k dražším, moje balení je 150 ml a cena je přes 400 Kč. Ale díky tomu, že se nemusíte mazat pořád dokola, vám krém dost dlouho vydrží, takže se vyplatí za něj tuhle částku zaplatit, protože jiné krémy byste sice koupili levněji, ale vydrželi by vám kratší dobu.

Vůně: Nevoní jako klasický opalovací krém a není to vůně, do které bych se zamilovala, ale nesmrdí a vůně je jemná. Pokožka voní pár minut.

Vstřebatelnost: Perfektní! Nenechává bílé skvrny, snadno se roztírá.

Celkový dojem: Vřele doporučuju, koupí neprohloupíte a myslím, že budete příjemně překvapeni 🙂

Vlhčené ubrousky

Tady se nijak extra rozepisovat nebudu, jsou to „jen“ vlhčené ubrousky, ale chtěla jsem je sem dát, protože jsem sama vlhčené ubrousky sháněla hrozně dlouho a dalo mi to docela zabrat. Ubrousky jsou přímo určené pro děti, jsou jemňounké a obsahují výtažky heřmánku, meduňky a měsíčku. Voní slabě, ale příjemně. Dají se používat i na citlivou pokožku, pro děti jsou samozřejmě ideální po přebalování, nebo na očištění rukou. Já osobně je ocením hlavně na cestách, do vlaku nebo letadla bez vlhčených ubrousků nelez 😉 Cenově jsou na tom podobně jako ty, které koupíte klasicky v drogerii.

Další články