Jak se starat o své prsteny, aby vám vydržely celý život

Jak se starat o své prsteny, aby vám vydržely celý život

Dostala jste zásnubní prsten a pomalu plánujete svatbu. U oltáře řeknete svému milému vytoužené „ano“ a snubní prstýnek se stane symbolem vašeho svazku. Se svým manželem plánujete být celý život. Pokud ale chcete, aby vám zůstaly na celý život i vaše vzácné symboly vzájemné lásky, zásnubní a snubní prstýnek, musíte o ně pečovat se stejnou láskou, s jakou přistupujete k vašemu manželství.

Hodně žen odkládá svůj zásnubní prstýnek, když dostane ten snubní, ale není to pravidlo. Zásnubní prstýnek si můžete přendat třeba na druhou ruku. Pokud jste nošení obou prstýnků najedou promýšlela již před zásnubami, možná jste zvolila svatební set, což jsou dva prstýnky navržené tak, aby se dobře nosily dohromady.

Jestli se chystáte na nějakou náročnější fyzickou práci, jako je třeba práce na zahradě nebo velký úklid, své šperky raději odložte. Čistící prostředky by mohly šperky naleptat a při manuální práci s hrubým materiálem byste si mohla své zlaté prsteny nechtěně poškrábat. To samé platí při sportu. Pozor dejte i na krémy a jiné kosmetické přípravky, v tomto případě jsou považovány také za chemikálie, které mohou narušit povrch vašich šperků. Pokud se chystáte použít parfém nebo lak na vlasy, své šperky si sundejte a znovu nandejte, až když jste dokonale upravená.

Když nosíte své šperky jen občas, skladujte je v dárkové krabičce, ve které jste je zakoupili, popřípadě si je uložte do měkkým materiálem vyložené šperkovnice, kde budou v bezpečí a chráněny před vlhkem a slunečním zářením. Šperky by se neměly dotýkat jeden druhého, pokud vlastníte zásnubní prsten s diamantem, nezapomeňte, že i diamant se může poškrábat, a to o jiný diamant.

Na šperky můžete používat jemný čistící hadříček, ten slouží k odstranění drobných nečistot. Jestli jsou ale vaše prsteny už časem zašlé a ztratily svůj lesk, můžete je nechat vyčistit u profesionálů v klenotnictví. Tam je vyčistí laserem nebo utrazvukem, pokud máte šperky porhodiované a vrstva tohoto kovu se opotřebila, můžete je nechat porhodiovat znovu, rozdíl pak poznáte již na první pohled, budou opravdu jako nové.

Další články