Jak přežít dovolenou na horách, když nelyžujete?

Jak přežít dovolenou na horách, když nelyžujete?

Jedete s přáteli či rodinou na dovolenou v zasněžených horách, všichni se těší jak budou celý den dokola sjíždět kopce na lyžích, předvádět triky na snowboardech a vám to nic neříká? Vidíte to na celý den o samotě u baru pod lanovkou s čekáním, kdy se někdo objeví a prohodí s vámi pár slov. Zdát se to zábavné může tak na dva dny, ale pak? Rozhodli jsme se, že vás v tom nenecháme. Nechte si poradit od našeho průvodce zimních aktivit, které můžete podniknout i bez lyží.

Sáňky, boby, ježdíky i pytle od brambor

Až na pytel od brambor je toto „náčiní“ určeno pro sjezd zasněžených svahů. Pokud nejste přítel lyží a snowboardů, vytáhněte tyto zimní instrumenty, přiberte kamarády či rodinu a vyrazte na svah. Nic vám nezvedne náladu tak, jak malý závod.

Vzpomeňte si, když jste závodili jako malí na kopci za městem. Když vám ledový vítr ošlehával tváře, odletující sníh z bobů soupeře před sebou zaslepoval oči a adrenalin koloval v žilách. To, že jste dospělí přeci neznamená, že si „pytlovanou“ nemůžete užít znovu. A věřte, že teď to bude ještě větší zábava.

Ski bikes

Myslíte, že umíte ovládnout vše, co se dá řídit? Ski bikes vás vyvedou z omylu. Jedná se o nízké kolo se čtyřmi lyžinami – dvě na místě kol a dvě obuté na vašich nohou. Tyto sněžná kola není vůbec jednoduché zkrotit a pokud se nechcete zarazit do hromady sněhu, radši si nejprve poslechněte pár rad instruktora.

Horské procházky

Na začátku každé lyžařské sezóny je představen nový druh takovéto procházky. Jako například ruisseling – procházka podél zamrzlé řeky. Při ruisselingu zdoláváte zamrzlé vodopády pomocí maček a cepínů. Oblečení v outdorovém oblečení a postroji s ochranou helmou na hlavě a hlavně v doprovodu průvodce.

Čtyřkolky

Vyberte si mezi motokárou nebo čtyřkolkou a postavte svůj řidičský um proti super-hladké ploše ledu. Kromě vzrušujícího pocitu z náročného driftování do zatáček, nabírání vysoké rychlosti na rovinkách, nabydete nových zkušeností s jízdou na zasněženém povrchu.

Psí spřežení

Nejlepší ekologický dopravní prostředek, který vás vyveze vzhůru do kopců, je tažený smečkou husky. Uložte se do vaku na saních, s průvodcem za hlavou a smečkou krásných psů před vámi.  Vnímejte krásu míst, kam byste se pěšky jen těžko dostali. Užijte si nádherný dvouhodinový výlet po horách.

Lázeňské rozmazlování

Všechen ten ledový vzduch a posilování si bere daň na vaši pokožce a zanechává vaše svaly bolavé. Takže, když už máte sněhu dost, nechte se hýčkat. Většina lyžařských středisek má své vlastní malé lázně, kam se můžete uchýlit a relaxovat. Masáž horkými kameny a omlazovací spa kůry vám dodají energii na další dny.

Après-ski

Après-ski nebo-li “po lyžování” – když jsou vleky zavřené a začíná párty. Připojte se ke společnosti ať už v hotelu nebo horské boudě, vydejte se do baru, do klubu nebo si užijte společnou večeři v příjemné restauraci s výhledem na okolní kopce. Je to čas pro relaxaci a zábavu – takže se neoblékejte nějak zvlášť formálně. Vyjděte si v tom v čem se cítíte nejlépe, i kdyby to měly být tepláky.

Vyzkoušeli byste nějakou z těchto aktivit?

Další články