Fitboxem k úžasné postavě!

Fitboxem k úžasné postavě!

Chcete se zbavit kilogramů a tuku? Hledáte sportovní aktivitu, kterou můžete dělat celý rok a při které si dáte opravdu pořádně do těla? Nebo jen chcete po hodinách aerobiku, jógy, pilatesu a squashe zkusit zcela něco nového? Dejte se na fitbox!

Co je to ten fitbox…

Fitbox se stal v posledních letech společně se zumbou fenoménem. Jde o vysoce účinné cvičení, kde se spojí prvky aerobiku a bojových umění, konkrétně kick-boxu a thajského boxu. Trénuje se na speciálních boxovacích totemech, a nebo v tělocvičně jako při aerobiku. Lekci řídí školený a certifikovaný instruktor. Fitbox obsahuje základní údery, které se kombinují s velkým množstvím aerobních cviků. Jedná se o velice intenzivní cvičení. Nesmí na začátku lekce chybět zahřívací desetiminutová část a na konci lekce protažení. Toto protažení nesmíte podcenit ani zanedbat! Za jednu hodinu fitboxu spálíte průměrně okolo 2 000 kJ. No není to krásné?

Pro koho je fitbox určen?

Fitbox je univerzální sport a najde si v něm zalíbení téměř každý z nás. Jednotlivé tréninky jsou přizpůsobeny podle věkových kategorií nebo podle toho, jaký cíl chcete dosáhnout. Existuje např. varianta pro seniory, kde je brán ohled na aktuální kondici jedinců. Nestane se, že by došlo k přetížení organismu. Mezi další varianty patří Slim , což je hubnutí a tvarování postavy nebo Power, která je zacílena na nabrání svalové hmoty. Fitbox je pro muže ženy, více se ale zřejmě zalíbí ženám, jelikož je celé cvičení postavené na rytmu hudby a muži mají obavy tančit.

Oblečení a vybavení na fitbox pro každého!

Co se oblečení a veškerého vybavení na fitbox týče, nejsou žádná omezení. Cvičit můžete vlastně ve všem, v čem se cítíte pohodlně. Nezapomínejte akorát na kvalitní sportovní podprsenku (ženy) a vhodnou sportovní obuv. Vzhledem k náročnému cvičení je doporučené před, během i po vypít alespoň 1 l vody nebo iontového nápoje. Nezbytností jsou také bandáže nebo fitbox rukavice, pokud cvičíte na boxovacím totemu. Rukavice Vám v každém fitbox centru na první hodinu zapůjčí. Instruktor Vám poradí, typ bandáží nebo rukavic, který  bude pro Vás ten nejlepší.

Kolik stojí celý trénink?

I když je fitbox ještě novou sportovní aktivitou (horkou novinkou téměř), není to s cenami lekcí zlé. Ve většině měst ceny za jednu hodinu tréninku pohybují kolem 100,- Kč.

A tedy proč fitbox?

Vzhledem k náročnosti spálíte hromadu kalorií. A to celé za relativně krátkou dobu. Tedy centimetry okolo břicha a zadku budou ubývat raz dva. Díky komplexně zaměřeným lekcím posílíte všechny svaly v těle. A krásně vytvarujete postavu do Vaší vysněné podoby. Fitbox ovlivňuje pozitivně nejen vaši fyzickou schránku. Ale hlavně i Vaši psychiku a náladu. S litry potu ze sebe totiž budete vyplavovat i hromady hormonu štěstí. A o tom to celé je, prožít život veselý a naplno!

Další články