Faith in Nature – Přírodní kokosové tělové mléko, intenzivní hydratační krém & ozdravné čistící pleťové mléko

Faith in Nature – Přírodní kokosové tělové mléko, intenzivní hydratační krém & ozdravné čistící pleťové mléko

Konečně mám pro vás článek o kosmetice, na který se už dlouho těším! Tentokrát projedeme opět něco od Faith in Nature, kterou mám na testování z Gaea.cz, konkrétně se jedná o hydratační krém, čistící pleťové mléko a kokosové tělové mléko. Vše je veganské a zároveň netestované na zvířatech. Navíc jsou to přírodní krémy a ještě k tomu za docela dobré peníze. Co víc si přát? Spoiler: docela jsem se do těchto produktů zamilovala, do některých víc, do některých míň, ale ve výsledku prostě zamilovala.

Přírodní kokosové tělové mléko

První věc, která na tomhle krému zaujme asi tak pět vteřin po jeho otevření, je vůně. Voní totiž naprosto neuvěřitelně po kokosech. Kokos je jedna z mých nejoblíbenějších vůní, takže jsem za život vyzkoušela už desítky a desítky přípravků od různých mýdel, sprchových gelů, šamponů, přes krémy, masky na obličej, až po parfémy a body spreje a můžu vám s čistým svědomím říct, že takhle krásně nevoněl ani jeden z nich. Ta vůně je neskutečně čistá, voní opravdu jako čerstvě otevřený kokos, žádná syntetika, žádná další vůně, která by kryla nebo jinak ovlivňovala vůni kokosů, prostě nádhera. Vůně navíc jemně voní i z kůže a docela dlouho. Fakt jsem se do té vůně zamilovala úplně neskutečně a tohle tělové mléko moji koupelnovou poličku neopustí ani za nic.

Ale ať nepíšu jen o vůni – tělové mléko je vláčné, příjemně se roztírá, po rozetření nenechává skvrny na oblečení a i když se hned nevstřebá úplně, nenechává takový ten lepkavý pocit. Na dlaně mi přišlo hodně mastné, ale jelikož se nejedná o krém na ruce, tak se to dá čekat. Na zbytku těla je opravdu příjemné, nechává takový lehounce chladivý pocit a kůže je po něm heboučká. Navíc je hypoalergenní, přírodní, není nijak přehnaně drahé a vydrží relativně dlouho – není ho potřeba tolik, jako jsem zvyklá u jiných tělových mlék. Za mě teda tohle tělové mléko doporučuji všemi deseti, protože jsem nepřišla na jedinou vadu, kterou by mělo.

Poměr cena/výkon: Nadstandardní. Tělové mléko není drahé a kvalita je ještě lepší, než by se za tuhle cenu dalo čekat.

Vůně: Nejúžasnější na světě, skáču z ní do stropu. Naprosto vážně, je fakt luxusní.

Celkový dojem: Tohle mléko si rozhodně zasloužilo své místo v mé koupelně, nemám v plánu ho vyměnit za žádné jiné (i když ještě asi nějaká další otestuji) a sama ho používám běžně a ráda doporučuju všem.

Faith in Nature – Intenzivní hydratační krém

Tenhle krém zdaleka tak úžasně nevoní, i když jen těžko lze něco srovnávat s výše zmíněným tělovým mlékem. Vůně je relativně neutrální, hned po namazání lehounce agresivní a řekla bych, že z ní cítím takový jemný lékořicový ocásek. Ovšem hned jak se krém vstřebá, což je dost rychle, i vůně zjemní. Z kůže není zdaleka cítit tak intenzivně a jakmile odezní první vlna, tak mi voní příjemně.

Používám jej především na obličej po odlíčení, tedy na noc, a i když to není vyloženě noční krém, tak jsem nezaznamenala žádné zhoršení pleti, jako jsou pupínky atd., tedy se dá říct, že i po namazání kůže stále dýchá. Když mám suchou pleť používám ho i ráno před nalíčením a zvykla jsem si ho používat na suché rty, na které funguje skvěle. Po třech dnech mazání ráno a večer, jsem neměla rty vůbec popraskané a konečně mě přešla tendence se do nich neustále kousat. Ocenila jsem to zejména při používání matných a dlouhotrvajících rtěnek, které rty hodně vysušují – takže vždy, když nějakou takovou rtěnku používám, tak nejdřív namažu tímto krémem, nechám chvíli vstřebat a teprve pak použiju rtěnku. Osvědčilo se to skvěle.

Jinak kůže je po něm příjemně vláčná, nemastná, ale hydratovaná, přijde mi, že je po něm i lehce vypnutá. Ještě asi vyzkouším i další produkty, ale spíš ze zvědavosti, pokud bych nechtěla otestovat všechno, tak bych si s tímhle krémíkem bohatě vystačila.

Poměr cena/výkon: Super, rozhodně nezklame, cena je sice za těch 50 ml vyšší, ale osvědčilo se mi i hodně malé množství. Mám doma krém cca 2 měsíce a i když ho používám téměř každý den, tak mám krému ještě opravdu hodně, řekla bych, že něco přes 3/4.

Vůně: Na začátku na můj vkus agresivnější, ale první vlna rychle odezní a poté je vůně jemná a velmi příjemná.

Celkový dojem: Krém mě potěšil, hlavně pro své hydratační vlastnosti, je super jak na obličej, tak na popraskané a suché rty. Při rýmě bych ho klidně vyzkoušela i na odřený nos, nicméně jsem poslední dobou rýmu neměla, tak nemůžu soudit.. ale přijde mi, že by to fungovat mohlo. Jo a je hypoalergenní.

Faith in Nature – Ozdravné čistící pleťové mléko

Přijde mi, že tady je vůně úplně stejná jako u hydratačního krému, na začátku lehce práskne přes nos svou intenzitou, také z ní cítím jakousi lehce lékořicovou stopu a také tahle vůně odezní a změní se po vstřebání v jemnou a příjemnou. Nicméně tohle čistící pleťové mléko se vstřebává oproti oběma výše zmíněným produktům pomaleji. Zároveň mi i konzistence přijde trochu jiná, zatímco první dva produkty jsou takové olejovitější, tenhle je víc „tekutý“, respektive mi přijde, že je tam více vody. Používám tenhle krém na odlíčení, protože jsem zatím nenašla žádné jiné vhodné odličovadlo a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená, jak si s tím poradí. Make-up, tvářenku i stín na obočí setřete úplně bez problémů. Trochu jsem bojovala s odlíčením dlouhotrvající matné rtěnky od Jordany, nicméně i ta jde odlíčit, jen to trvá o chvíli déle, protože mám hodně tmavý odstín a tyhle rtěnky jsou prostě takové zákeřné a nechávají takovou tu rozmazanou do červeno-fialova zbarvenou stopu.

Pleťové mléko používám ráno na pročištění odlíčené pleti a večer na odlíčení. Jsem s ním spokojená, na odlíčení hodně, ale jinak mě nějak extra neuchvátilo. Určitě v tomhle odvětví zkusím i další, a i když z něj nejsem nijak zklamaná, věřím, že najdu lepší.

Poměr cena/výkon: V pohodě, balení je na tu cenu dost velké a jedno pleťové mléko vydrží hodně dlouho, protože ho zkrátka na obličej nepotřebujete tolik.

Vůně: Stejně jako u hydratačního krému – na začátku na můj vkus agresivnější, ale když odezní první vlna, je vůně jemná a příjemná.

Celkový dojem: Pleťové mléko mě nijak nezklamalo, ale zároveň mě ani nijak extra nenadchlo. Určitě je super na odličování, i když si nejsem jistá, že je na to určeno a určitě to nejsou vyhozené peníze. Spíš jen hledám něco ještě o stupeň lepšího, co by mi sedlo fakt na 100% stejně jako třeba to tělové mléko.

Další články