Dosáhněte efektu zvětšených rtů přirozeným způsobem. Potřebujete jen správné know-how

Dosáhněte efektu zvětšených rtů přirozeným způsobem. Potřebujete jen správné know-how

Jsou jedním ze středobodů krásy. Rty. Není divu, že se na ně zaměřuje většina žen a že estetické zákroky, které nabízejí okamžité vylepšení, podstupuje mnoho z nich. Ale co když po injekcích do rtů netoužíme?

Hydratace je klíčová

Ačkoli to zní jako klišé, bez hydratace se nepohnete dál. Pokud nepijete dostatek vody nebo máte popraskané rty, nejenže se opravdu „scvrknou“, ale navíc působí nepřitažlivým dojmem, který se o jejich velikost opravdu nestará. Kromě pití můžete podniknout několik důležitých kroků, aby vypadaly atraktivně a byly co největší.

Pravidelná masáž

Stejně jako naše pleť, i naše rty potřebují napumpovat. Znáte všechny ty válečky, kameny a masážní pomůcky, které pomáhají posílit a rozjasnit vaši pleť? I ty naše pleť potřebuje. Není třeba kupovat nic speciálního, pro začátek stačí použít čistý zubní kartáček. Krouživými pohyby jím jemně přejíždějte po rtech po dobu alespoň jedné minuty. Rozdíl poznáte okamžitě.

Pozor, pokud jsou vaše rty v žalostném stavu a jsou obzvláště citlivé, nedotýkejte se jich jiným předmětem. Mohli byste způsobit více škody než užitku.

Věnujte pozornost složení

Záleží na tom, co si na rty nanesete – proto byste si měli vybrat opravdu kvalitní rtěnky, které rty nevysušují a neobsahují škodlivé látky. Ty by měly být v kosmetice tabu, ale bohužel tomu tak není. Vyhněte se proto levným napodobeninám, které sice obvykle poskytují pěkný matný vzhled, ale zanechávají rty suché. Investujte do kvalitních, nejlépe přírodních značek, které neobsahují zbytečnou chemii.

Masky a peelingy

Zní to jako utopie? Ale nemělo by to tak být. I vaše rty si zaslouží luxus v podobě hydratační masky nebo peelingu. Na trhu jich je několik, ale pokud si nemůžete vybrat nebo k nim zatím nemáte důvěru, můžete sáhnout i po levnějších, neinvazivních, které si můžete vyrobit doma. Nejosvědčenější kombinací je med, citron nebo skořice.

Domácí masky na rty

Medová maska: Stačí ráno nanést tenký filtr na rty a nechat ho působit alespoň 15 minut, poté ho jemně smyjte vatovým tamponem. Pozor, abyste viděli účinek, musíte to praktikovat pravidelně alespoň dva týdny.

Citron: Rozkrojte citron na polovinu a krouživými pohyby ho vmasírujte do úst, resp. do rtů. Získáte požadovanou vzpruhu a dokonce i vzhled šťavnatých rtů. Buďte však opatrní a provádějte to pouze v případě, že máte rty v pořádku – jinak by to bylo značně nepříjemné.

Skořice: Smíchejte lžíci krystalového cukru, lžičku mleté skořice, lžičku kokosového oleje a směs naneste na suché a čisté rty. Jemně je masírujte, abyste odstranili popraskanou pokožku. Peeling nechte působit asi dvě minuty a poté jej smyjte.

Další články