Dámská kabelka jako vizitka každé elegantní ženy

Dámská kabelka jako vizitka každé elegantní ženy

Dámské kabelky jsou nepostradatelným doplňkem každé ženy. Jsou praktické a vejde se do nich vše, co žena potřebuje mít neustále u sebe, počínaje mobilním telefonem a diářem, přes líčídla a parfém, po klíče od bytu i od domu. 

Dámské kabelky Guess jsou však nejen praktickým doplňkem ženy, ale představují také součást jejího životního stylu a jsou zároveň i její vizitkou. V nabídce kabelek jsou zastoupeny jak modely praktické a univerzální, společenské či sportovní, tak také luxusní a atraktivní, například celosvětově oblíbené kabelky Guess. Ty jsou vyráběny z kůže nebo eko kůže kombinované s látkou, často je zdobí symbol značky Guess – velké „G“, jsou originální a nepřehlédnutelné. Kabelky Guesspatří proto k nejvyhledávanějším kabelkám na celém světě. V kabelkách různých barev, materiálů a stylů inspirovaných nejnovější módou si vybere každá žena, ať dává přednost trendy módě, nebo vyznává klasickou eleganci.

Dámské kabelky

Takové dámské kabelky jsou bezesporu nepostradatelným doplňkem každé dnešní ženy. Doplňkem, ale také zároveň její ozdobou. Tedy jen za předpokladu, že všechny části oblečení včetně obuvi, šperky, účes a líčení, budou spolu ladit a harmonizovat. Pak nám na takovou ženu bude pohled příjemný, ona se bude nejen dobře cítit, ale především bude dobře vypadat a vytvářet výborný první dojem. A první dojem je velice důležitý. Pokud na své okolí zapůsobíme špatně, jen těžce si svou reputaci budeme vydobývat zpět.

Jaké kabelky se dnes dají sehnat? Dá se říci, že naprosto všechny, na které ve své fantazii jen pomyslíte. Luxusní kabelky s bohatým zdobením i jednoduchého provedení, pravé kožené kabelky i kabelky v imitovaném provedení kůže, kabelky do ruky i kabelky přes rameno. Dívčí kabelky i kabelky, které uspokojí i tu nejnáročnější moderní ženu. Ve všech barvách, typech a provedeních. V mnoha značkách i lacinější verze neznačkových kabelek.

Na co bychom měli při koupi kabelky myslet? Například na to, že luxusní kabelky se nehodí ke sportovně oblečeným ženám. Stejně tak jsou kožené kabelky nevhodné pro mladé dívky, které rády chodí v ležérním stylu oblečení. Ke kožené kabelcetaké jednoznačně patří kožené rukavice a žádné jiné. Kabelky přes rameno uvítají ženy, které chtějí mít volné ruce, což je velice praktické hledisko.

Potřebujete-li přepravit těžší a objemnější věci, zapomeňte na kabelky a využijte cestovní kufry nebo tašky na kolečkách, batohy a krosny na záda, které mají výztuž a nezničí vám páteř. Do jisté míry vám zde mohou posloužit i tašky přes rameno.

A pak už jen zbývá doladit drobné detaily, které dělají ženu ženou. Jako je například přizpůsobení peněženky k dané volbě kabelky. Správná žena pamatuje i na své šperky – k čemu a pro jakou příležitost se ty dané konkrétní šperky hodí a naopak k čemu jsou naprosto nevhodné.

Muži, pozor! Pokud zamýšlíte své ženě koupit darem právě kabelku, měli byste si být dostatečně jisti, že svou ženu dobře znáte a víte, jaký styl a druh kabelky jí vyhovuje. To platí o všech doplňcích, oblečení nevyjímaje. Jen tak se vyhnete trapné situaci, kdy by vaše dárky ženě namísto velké radosti přinesly velké zklamání.

Dámské tašky a aktovky

Jaká je situace na trhu, co se dámských tašek a aktovek týká? Dispozice trhu jsou velmi podobné, jako jsme se zmiňovali v kapitole dámské kabelky. Je jich nepřeberné množství, takže se v něm jen těžce hledá to pravé ořechové. Nicméně každá žena, která si chce tu vhodnou tašku pro sebe najít, tak ji zcela určitě nalezne, protože oděvní trh je plný všech stylů, druhů a kvalit.

Aktovky upřednostní podnikavé typy žen (podnikatelky, makléřky), ženy, které potřebují při svém výkonu povolání noblesně vypadat, aby udělali maximálně možný dojem na svého klienta. Druhou vhodnou volbou pro takové ženy mohou být luxusní kabelky a tašky, např. kožené kabelky.
Dámy, které neustále potřebují mít své ruce k dispozici nebo si jen chtějí pohodlně otevřít dveře, když vystupují z městské hromadné dopravy, upřednostní zase tašky přes rameno nebo kabelky přes rameno – záleží jen na jejich volbě.

Pro studentky jsou krajně nevhodné luxusní kabelky a aktovky kancelářského typu. Své si najdou v podobě studentské tašky přes rameno, kam se jim jejich vědomosti vejdou s přehledem. A pokud jich mají tolik, že jim tašky přes rameno nestačí, mohou volit batohy. Pokud však naopak potřebují mít sebou ve svém zavazadle jen několik málo drobností (líčení, peníze, klíče, mobil), budou pro ně ideální a tou pravou volbou tašky nebo kabelky přes rameno, kterou doplní o stejně mladistvý typ peněženky.

Pro přepravu vašeho laptopu či notebooku vám velmi dobře poslouží některé vyztužené tašky nebo aktovky do ruky, nebo tašky přes rameno. Také existují speciální batohy, které vašemu počítači zajistí maximálně šetrnou přepravu, aby neutrpěl při cestování žádnou újmu „na zdraví“.
Také dámské tašky a aktovky jsou skvělými dárky. Pamatujte na to, až nebudete vědět, co darovat své ženě nebo dceři, mamince, sestře nebo babičce.

Dámské batohy a ledvinky

Dámské batohy poslouží ženám tehdy, potřebují-li přemístit něco těžšího a objemnějšího, co by jen těžce soukaly do své malé kabelky. Eventuelně by mohly použít ještě tašky přes rameno nebo kabelky přes rameno, pokud by to jejich rozměry umožňovaly. Ale to jen jako krajní řešení, protože je dokázáno, že větší břemena se snáze a pohodlněji přepravují na zádech. Má to i přednosti ze zdravotního hlediska – nebudou vás bolet ruce a ramena a také si nezničíte páteř jednostrannou zátěží.

Oproti tomu stojí ledvinky, které vám naopak perfektně poslouží, pokud potřebujete umístit do schránky jen pár drobností, jako jsou klíče, peněženky, kapesníčky, doklady aj. Díky malému prostoru, kterým ledvina disponuje, v ní neztratíte ani dočasně odložené šperky, pokud vám třeba zrovna překážejí nebo se vám rozbilo zapínání u náušnice či řetízku.

Většina batohů a ledvinek je spíše sportovního provedení a slouží tedy jako nezbytná nutnost pro volný čas, kdy třeba vyrazíte na túru do přírody nebo jako vášnivý sportovec a cyklista chcete provětrat své kolo. Ale samozřejmě mezi nimi najdeme dražší a luxusněji řešené typy batohů i ledvinek. Takové potom neurazí ani ženy makléřské, podnikatelské či jiné odborné profese, kde budou jejich stylové oblečení vhodně doplňovat.

A co třeba dámský opasek?

Dámské opasky neslouží jen ke korekci většího pasu u našich kalhot, ale jsou také hezkým módním doplňkem. Proto si jej často kupujeme, byť nám kalhoty skvěle padnou a není třeba tedy řešit velikostní nuance.

Jaké opasky nám dnešní oděvní průmysl nabízí? Opasky různých šířek a délek, materiálů a provedení, druhem spon, opasky vyloženě typické mužské a ženské, ale také unisexové. Dají se sehnat i samotné opasky, tedy bez spony. To uvítají ženy, kterým z předešlého pásku zbyla jejich oblíbená spona, se kterou by se jen nerady loučily.

Asi nejčastějším typem opasků jsou opasky kožené a pásky sportovního provedení. Dá se říci, že pásek je ve většině případů dlouhodobější investicí, takže bychom se na pořizovací náklady neměly moc ohlížet. Jeho několikaleté používání nám ji vrátí.

Asi málokterá žena by se dnes obešla jen s jedním typem pásku. Důvod je prostý. A sice ten, že pásek by měl vždy odpovídat stylu oblečení, které žena nosí. Jiný pásek do sportovních capri kalhot a jiný do společenského kalhotového kostýmku. Nebudete li se těmito radami řídit, tak si na noblesnosti nepřidáte.

Stejně tak, jako se nechají připnout nejrůznější pouzdra na pánské opasky, nechají se připnout i na ty dámské. Ženy si tak na pásku mohou nosit např. mobilní telefon, peněženku, set pro svou nepostradatelnou manikúru a třeba i líčení. Záleží na tom, co do kapsičky chtějí umístit a zda to její rozměry umožňují.

Myslete i na dámské rukavice

Dámské rukavice

Rukavice již dlouhou dobu nejsou jen záležitostí zimních měsíců, kdy je všichni nosíme, aby naše ruce byly v teple. Kdepak, dneska jsou rukavice stejným doplňkem, jako třeba šperky, opasky a kabelky.

Jelikož i zde platí zásada „svůj k svému“, je zapotřebí naše oblečení s rukavicemi sladit. Náš kožený model doplní perfektně kožené rukavice. Kožené rukavice jsou symbolem luxusu, proto se hodí spíše pro sebevědomé ženy. Pro mladé dívky nebo dívky, které si moc nevěří, kožené rukavice vhodně nejsou (týká se veškerých kožených doplňků). V případě sportu zase navlékneme rukavice pro sport určené – cyklistické rukavice, fitness rukavice a na svatbu či jinou slavnostní událost to budou jemné krajkové rukavičky. A pro tu zimu mějte v zásobě hezky hřejivé a chlupaté dámské rukavice.

Dámské šály

Ani tématika šátků dnes není ryze zimní záležitostí, kdy nám šály omotané kolem krku poskytují útočiště před nevlídnou zimou. Šátkem lze doplnit i naše letní šaty, kdy jej necháme ve větru lehce vznášet. Dodá nám to na eleganci.

Mohou mít různé tvary, které si pak přeložíme, jak kdo potřebujeme – čtvercové, obdélníkové, trojcípé, různé typy – s třásněmi nebo bez nich, různé vzory nebo jednobarevné. A v neposlední řadě se také liší materiálem. Jsou vyráběny z teplých vlněných a flaušových materiálů, až po bavlněné, saténové a šátky z pravého hedvábí.

Pouzdra na mobily, klíčenky a další doplňky

Pouzdra na mobilní telefony

Pouzdra na mobily jsou také jednou z našich vizitek. Ale především slouží jako ochrana pro naše mobilní telefony a také jako pouzdro, díky kterému je můžeme nosit stále u sebe. Vyrábějí se k připnutí na opasky, k zavěšení na krk, k omotání kolem ruky nebo také jen čistě jako pouzdro na mobil, které pak vložíme do naší kabelky nebo aktovky. Můžeme si zakoupit luxusní kožené pouzdro, ale také levnější variantu v podobě tzv. ponožek na mobilní telefony. Určité kabelky, tašky a batohy mají ve svém vnitřním prostoru speciální kapsičku, která je právě určená jako přihrádka výhradně pro mobilní aparát.

Klíčenky

Proč doplnit své klíče o klíčenku? Třeba proto, že tak eliminujete riziko, že své klíče ztratíte. Klíčenkou je zviditelníte a snáze najdete, když vám třeba upadnou v trávě. K tomu vám postačí i jednoduché přívěšky na klíče. Dokonce seženete i takové, které vám na odemykání a zamykání za šera posvítí. Náročnější klienti uvítají pro své klíče luxusnější kožené klíčenky nebo klíčenky z kožených imitací.

Vizitkáře

Vizitkáře bychom mohli považovat za takový telefonní seznam. Seznam, ve kterém jsou všechny kontakty přehledně uloženy, a my je tak máme k okamžité dispozici. Vyplatí se pořídit si raději větší vizitkáře, které pojmou více vizitek, neboť je předpoklad, že nám jich stále bude přibývat. Investujeme-li do dražšího a tím i kvalitnějšího provedení vizitkáře, nebudeme se jej muset stydět užít ani na veřejnosti, například při pracovním setkání s váženým klientem apod.

Dámské peněženky, kosmetické tašky, šperkovnice

Dámské peněženky

Jak jsme se již v kategorie nazvané „dámské kabelky“ zmiňovaly, vaše peněženka by měla ladit s tím, v čem ji nosíte. Takže s vaší kabelkou, taškou, aktovkou, ale i batohem, který máte na zádech. Někdy se opravdu vyplatí zakoupit peněženku a kabelku od stejného značkového výrobce, odpadne vám pak starost o to, zda jedno s druhým ladí a jak to vypadá.
Před koupí peněženky si ujasněte, co od ní očekáváte. Jaké množství finančních prostředků v ní chcete nosit, zda si do ní chcete uložit i doklady (občanský průkaz, řidičák, kartičku zdravotní pojišťovny) a třeba i vizitky, nebo zda jich máte tolik, že pro ně raději pořídíte vizitkáře.
Peněženky výborně poslouží jako dárky pro ženy všech věkových kategorií.

Kosmetické tašky

Každá mladá dívka nebo dospělá žena, která se ráda líčí a bere si svoje líčení vždy sebou, ocení přednosti kosmetické tašky, která jí pro její líčení poskytne přehlednou schránku. Už nebude docházet ke zlámání vaší oblíbené rtěnky a poničení oční tužky, protože každé z nich bude mít svou speciální přihrádku ve vaší kosmetické taštičce.

Šperkovnice

Pokud rády nosíte šperky a máte jich mnoho, oceníte přehledné uložení vašich klenotů do šperkovnice. Můžete si koupit šperkovnici v přírodním provedení, ale také imitaci a třeba i šperkovnici z plastu. Hrací i bez hracího strojku. Pokud si vyberete takovou, která se vám bude doma hodit do interiéru, můžete ji klidně nechat například v obýváku na komodě. Nejen, že tak bude váš interiér hezky doplňovat, ale zároveň ji budete mít kdykoliv po ruce. Vždy je lepší koupit šperkovnici o něco větší, protože je předpoklad, že budete svou sbírku šperků stále obohacovat, tak aby se vám tam potom všechno s přehledem vešlo.

Další články