Balzámy na rty – recenze a srovnání napříč značkami

Dneska jsem se rozhodla udělat takové menší srovnání balzámů na rty, protože jsem jich vyzkoušela několik a dokonce už našla i své favority. Dávám sem tři svoje oblíbence, každý má své výhody, takže výběr je na vás, záleží co zrovna potřebujete.

Jordana – Sweet n‘ Smooth

Od Jordany už jsem psala recenzi na balzámy Twist and Shine, které jsou super, ale i tak je vnímám spíš jako rtěnku, než balzám. Když chci fakt typický „jelení lůj“, jaký jsem používala, když jsem byla menší, něco ve stylu klasického obyč Labella, tak sáhnu po Sweet n‘ Smooth. Mám doma bílý, který je bezbarvý a potom 04 Sweet mango, který lehounce zbarví rty dočervena. Neřekla bych, že jsou kdovíjak voňavé, nebo chutné, nic speciálního nehledejte, kvalita není žádná sláva, ale za tu cenu se ani zázraky čekat nedají. Je lesklý, hodně měkký, příjemný na rtech. Používám ho hlavně v létě, kdy moje rty nepotřebují nějakou extra velkou péči, respektive žádnou, je fajn, pokud si chcete pusu něčím jenom natřít, pokud ale potřebujete rty zachránit, tak vyberte něco jiného. Na druhou stranu, oproti rtěnkám je ke rtům šetrný.

Cena kolem 50 Kč a koupit ho můžete třeba na cosmeticos. Vegan, s certifikátem HCS.

La Saponaria Italia – Biocao

Now, tohle je pořádný přírodní driák, který chcete použít, když máte rty fakt poničené. Já ho používám jenom v zimě, protože je mi nepříjemné ho mít na puse – on totiž nechává takové ty mentolové stopy a já mám na to rty hrozně citlivé, pálí mě to a nemám to ráda. Jenže on fakt zaléčí jakékoliv popraskaniny, a to během pár hodin, takže je fakt dobré ho mít doma, aspoň když je venku mráz. A pokud jste na jelení loje/balzámy s chladivým efektem zvyklí a nevadí vám to, tak není co řešit a určitě vyzkoušejte. Jinak má svěží vůni a lehounce nasládlou chuť.

Cena kolem 90 Kč a koupit ho můžete třeba na gaea.cz. Vegan, s certifikátem VIVO (italská varianta HCS, o které jsem víc psala tady).

Hurraw – čokoládový balzám na rty

A konečně můj oblíbenec nade všechny – čokolády Hurraw. Začínám vůní, protože ta je prostě perfektní, ach <3 Chuť jemná, nasládlá. Je 100% přírodní, takže můžete navíc olizovat do alelůja. Používám ho v průběhu celého roku, kdykoliv ho mám po ruce, nechává krásně hebké rty a věřím, že si ho zamiluje fakt každý. Je dost mastný, řekla bych že daleko více než ostatní, ale příjemně se vstřebává a strašně mi to vyhovuje.

Cena kolem 120 Kč a kupuju ho ve World Vegan Prague, Na Poříčí, ale určitě seženete i někde online. Certifikát HCS, vegan, raw.

Takže to jsou balzámy, které používám já. V podstatě používám Hurraw… když nemám prachy nebo chci pusu barevnější, přesedlám na Jordanu, a když mám akutně zničené rty třeba z mrazu, tak použiju Saponariu. Asi tak nějak bych to shrnula.

Další články