Alba Botanica – krém na holení, čistící gel na obličej & pleťová maska

Alba Botanica – krém na holení, čistící gel na obličej & pleťová maska

Další kosmetika, která mi tu přistála na testování je Alba Botanica. Značka, o které jsem předtím v životě neslyšela, takže je jasné, že jsem ji prostě musela vyzkoušet a musím říct, že se k ní budu ráda vracet. Kosmetika navíc hezky vypadá, takže pokud potřebujete pro někoho dárek k Vánocům, tak je úplně ideální, já budu objednávat minimálně pleťovou masku ve větším množství.

Alba Botanica – Havajská pleťová maska se sopečným jílem

Pleťové masky miluju, ale nedávám si je moc často, protože nesnáším to sundavání, omývání… Vždycky se mi to nějakým zázrakem podaří vymýt tak, že se mi maska dostane do očí. Nesnáším to. Ale sopečný jíl zněl tak skvěle, že jsem to prostě vyzkoušet chtěla. Popis produktu jsem si nečetla, prostě jsem to chtěla vyzkoušet, takže když jsem masku otevřela, byla jsem dost překvapená. Nebyla totiž mazací, ale byl to kousek jakési látky/tkaniny, kterou jenom přiložíte na obličej. Takže jsem měla radost, že to pak nemusím smývat!

Maska je příjemná, chladivá a rozhodně jsem si ji na obličeji užila. Nikdy jsem takovouhle masku neměla, takže mě i příjemně překvapilo, že to na obličeji fakt drží a nemusíte to co chvíli přidržovat. Vystříhané kousky na oči jsou dostatečně velké, nandání i sundání je tak jednoduché, že jsem to zvládla bez problému i já. Po sundání zůstává kůže příjemně hebká, hydratovaná a opravdu vyčištěná. Za mě 10/10 a určitě jsem ji neměla naposledy!

Alba Botanica – Krém na holení Coconut Lime

Nevím proč jsem si celou dobu myslela, že je to klasická pěna na holení – není, protože konzistencí připomíná spíš tělové mléko a vlastně ani nepění, ale ničemu to nevadí. Upřímně při aplikaci z krému moc necítím kokos, i když lehce ano, limetku necítím vůbec, za to mi přijde lehce mentolová. Celkově je ale vůně svěží a příjemná, nic agresivního, i když je relativně výrazná. Zvláštní je, že jakmile ji smyjete, tak zůstává jen vůně kokosu a mentol se úplně ztratí.

Co se holení týče, tak funguje stejně dobře, jako jakákoliv pěna na holení, pokožku při holení ochrání, nevznikají žádné červené pupínky apod. Co mě na něm ale baví nejvíc je to, že když ho smyjete, máte pokožku krásně hydratovanou, což jsem u klasických drogerkových pěn a krémů na holení nezažila. Přijde mi to jako takové 2 v 1 – jednak super na holení, jednak v podstatě něco jako hydratující tělové mléko do koupele. Fakt zajímavý produkt, kterým můžete na Vánoce potěšit i muže, což u kosmetiky, kterou tu běžně testuju, není zrovna typické.

Tenhle produkt je hypoalergenní a je určen pro normální až suchou pokožku, já spadám spíš do kategorie té sušší. Ale z tohohle krému mi vydrží pokožka hydratovaná stejně, jako kdybych se natřela luxusním tělovým mlékem. Za mě 9/10 a ta jedna chybí jenom proto, že vůni jsem si představovala jinak.

Alba Botanica – Havajský čistící gel na obličej

A ať máme tu tropickou sérku kompletní, vyzkoušela jsem ještě čistící gel na obličej. Vůně – zase mě překvapila. Měla by být ananasová, ale já si teda ananas představuju jinak, vůně není chemická, ale určitě bych ji nezařadila ani mezi úplně přírodní, abych pravdu řekla strašně těžko se mi popisuje. Při aplikaci voní na můj vkus hodně intenzivně, a i když nesmrdí, tak to není vůně, která by mě nadchla.. na můj vkus je to asi moc výrazné. Na druhou stranu, je hrozně svěží a příjemně vás probere.

Co se týče čistících vlastností, tak tady nemám co vytknout. Při vmasírování do kůže gel pěkně napění, pokožka zůstává čisťounká a hebká a vůně je po opláchnutí málo výrazná, ale za to konečně velmi příjemná. Jen prostě při té aplikaci je hodně intenzivní. Tahle příjemná vůně vám pak na pokožce vydrží. Z mého pohledu je to kvalitní produkt, nikde nic nesvědí, nevznikají pupínky, pleť vyčištěná je a dokonce gel zvládne sundat i zbytky makeupu. Za mě 8/10 a ty dvě dolů jsou jenom kvůli tomu, že při té aplikaci je na mě vůně fakt moc.

Další články